Povrchová úprava podlah - Ferdiš - Práce všeho druhu

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Povrchová úprava podlah

Náš dům > Podlahy

Stejně jako u "Povrchové úpravy věnců" má i zde natahování podlah lepidlem s perlinkou svůj význam.
Dojde k výraznému zvýšení otěruvzdornosti podlahy, výraznému snížení prašnosti betonu a také ke srovnání menších nerovností, které vznikli při rovnání základního betonu.
Nejprve se beton nechal minimálně 1 měsíc zrát a poté se začalo po jednotlivých místnostech s broušením betonu. Následovalo důkladné zametání podlahy a nátěr hloubkovou disperzí, na kterou se už nanášela tenká vrstva lepidla, do kterého se hladítkem zatlačí perlinka.
Po zkušenostech z povrchové úpravy věnců, kde byla použita levná perlinka SOUDAL 145g/, je na podlahy použita mnohem kvalitnější perlinka VERTEX C131 165g/. (rozdíl v ceně cca 3Kč/ rozdíl při práci - perfektně se dělí, nezatrhává se, a nemáte ruce plné skleněných vláken ještě další dva dny).
Po zaschnutí lepidla se následující den nanese druhá vrstva lepidla, do které přidávám ještě trochu cementu, přibližně na 8kg lepidla / 1kg cementu 32,5r, čímž se zvýší pevnost lepidla. Po zaschnutí druhé vrstvy se na závěr zaříznou všechny dilatační pásky, podlaha se zamete a dvakrát se natře hloubkovou disperzí pomocí válečku.
Tím jsou podlahy připraveny pro pokládku dalších vrstev.


Předchozí stránka

Pro zvětšení fotografie na ni klikněte.

Následující stránka
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky